Ceturtdiena, 02 Aprīlis 2020 08:57

Latviju ir apmeklējusi Eiropas Padomes (EP) Venēcijas komisijas delegācija

Latviju ir apmeklējusi Eiropas Padomes (EP) Venēcijas komisijas delegācija. Latviju ir apmeklējusi Eiropas Padomes (EP) Venēcijas komisijas delegācija.

Eiropas juristi vērtē, vai Latvijas skolu "optimizēšana" un "latviskošana" atbilst starptautiskajiem standartiem. Vienā no tikšanās reizēm ir piedalījusies juriste un tiesību aizstāve Elizabete Krivcova.

"Venēcijas komisija – tie ir eksperti, kas analizē EP dalībvalstu likumus un likumprojektus un pēc tam izlemj, vai likumdošana atbilst Eiropas standartiem," pateica Krivcova. "Komisija konsultē dažādu valstu parlamentus un valdības konstitucionālo tiesību jautājumos, tajā ietilpst ievērojami juristi no EP dalībvalstīm. Man bija ko teikt augstajiem ekspertiem. Mēs esam kārtīgi pastrādājuši, dokumentāli izanalizējot izglītības kvalitātes pasliktināšanos saistībā ar skolu reformu. Savu atzinumu komisija publicēs marta beigās."

Interesanti, ka Venēcijas komisijas pārstāvji ieradās Latvijā 21. februārī — tieši šajā datumā tiek atzīmēta Starptautiskā dzimtās valodas diena.